Für die vollständige Anzeige dieser Seite wird Adobe Flash benötigt. Hier erhalten Sie die neueste Version.

Wyróżnienia i nagrody

Grupa Tintschl została wyróżniona w roku 2010 jako najlepszy dostawca usług dla AREVA (Top AREVA Lieferant 2010). Wyróżnienie to podkreśla zasługi w sukcesach firmy AREVA oceniane według 25 kryteriów. Nejważniejsze z nich to jakość, konkurencyjność i innowacyjność przyczyniające się do trwałego rozwoju firmy.

Tintschl w Polsce

Historia
W roku 1997 Dagmar Salleck zakłada spółkę Tintschl AG. Jej celem są usługi z dziedziny HR oraz doradztwo skierowane do wysoko wykwalifikowanego personelu. W krótkim czasie firma dzięki swojej efektywności i rzetelności znajduje uznanie w oczach znanych  przedsiębiorstw z Erlangen.

W roku 2000 powstają firmy Tintschl Engineering i Tintschl IT Solutions. Kompetentna realizacja projektów z dziedzin IT i inżynierii stają się kolejną mocną stroną grupy Tintschl. Pani Prezes angażuje się także w sprawy społeczne, wraz ze swoim mężem Michaellem Salleckiem powołują do życia fundację Tintschl-Salleck Stiftung, której celem jest dawanie pespektyw młodym ludziom.

Rok później zostaje przejęty wydział FC2S - Flow Control Computing Systems, Spin-Off Uniwersytetu Erlangen. Szczególne miejsce zjmują tu ekspertyza dotycząca technik powietrznych i pomiarów laboratoryjnych oraz projekt naukowy instalacji bio-wodorowej. Takie usługi oferowane są dzisiaj przez firmę Tintschl BioEnergie und Strömungstechnik AG.

Dokupienie w roku 2003 dwóch agencji pracy tymczasowej ZID Zeitarbeit oraz Industriemontagen DIRMEIER Personaldienstleistungen AG specjalizujących się w montażu przemysłowym i leasingowniu pracowników fizycznych było kontynuacją tendencji wzrostowej Tintschl AG. Odtąd filie w Regensburgu, Stuttgarcie, Mannheim i Erfurcie reprezentują markę Tintschl.

W roku 2006 sukces Tintschl AG zdobywa rynki międzynarodowe. Nowa filia w Polsce, udziały w USA, Francji i Chinach wzmacniają strategię rozwoju grupy.

Przejęcie grupy TEAM-Work w roku 2006 było znacznym wzmocnieniem grupy Tintschl i jej prezencji w zachodniej części Niemiec oraz wyjściem na przeciw jej kluczowym klientom. IT Solutions zostaje przekształcona w Tintschl Communications GmbH, a jej działalność poszerzona o działania marketingowe i reklamowe.

W roku 2008 powstają filie w Norymberdze i w Berlinie, a w 2012 w Hamburgu.